مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

برای مشاوره طلاق  با  مرکز مشاوره سامان ذهن  تماس بگیرید.

روانشناسان و کارشناسان درحالی نارضایتی جنسی، اعتیاد، مدیریت مالی و دخالت خانواده‌ها را چهار عامل اصلی طلاق عنوان می‌کنند که پدیده طلاق عاطفی نیز فراگیر شده و به باور کارشناسان 50 درصد خانواده‌ها را در برگرفته است.   

با شنیدن واژه طلاق زوجی را تصور می‌کنیم که به دادگاه می‌روند و اسم‌هایشان را از شناسنامه یکدیگر پاک می‌کنند در حالی که امروزه شاهد زوجهایی هستیم که با هم زیر یک سقف زندگی می‌کنند، و قانونا زن و شوهر هستند، اما از لحاظ احساسی و ادراکی هیچ رابطه‌ای باهم ندارند که به گفته و تعاریف کارشناسان و روانشانان به چنین وضعیتی طلاق عاطفی گفته می‌شود. در این نوع از طلاق مرد و زن تنها به وظایف پدری و مادری خود عمل می‌کنند و عشق عمیقی بین دو نفر وجود ندارد. تکیه‌گاه هم نیستند، همسری، همدلی و هم‌نوایی در میانشان وجود ندارد. مانند دو همکار هستند که یک پروژه‌ مشترک دارند و آن بزرگ کردن بچه‌هاست.

به گفته کارشناسان بیش از 50 درصد زوجین در شهرهای بزرگ کشور دچار طلاق عاطفی هستند در حالی که تنها فراگیری مهارتهای زندگی می توانست مانع این آسیب اجتماعی شود. 

طلاق در جامعه امروزی با توجه به آمار بدست آمده نسبت به گذشته آسان تر انجام میگیرد ، اما دلیل اصلی آن چیست؟ بسیاری از مشکلات هستند که در زندگی مشترک پیش می آیند و گاهی انسان در حل آنها عاجز میماند و به جای سعی بر حل آن ، ترجیح میدهد از آن فرار کند، در حالی که از این مشکلات اغلب مسائلی هستند که با کمک افراد با تجربه به راحتی حل میشوند و از میان برداشته میشوند.

متاسفانه ممکن است بعضی از ازدواج ها سرانجامی نداشته باشند و به بن بست برسندو زن و مرد به ناچار از هم جدا شوند، اما گاهی اوقات میتوان مشکلات آنها را تنها با مشاوره و بحث در مرکز مشاوره طلاق و استفاده از خدمات مشاوره طلاق با آنها ریشه یابی و حل نمود تا ا ز فروپاشی یک زندگی خصوصا با وجود فرزند جلوگیری به عمل آورد. مرکز مشاوره سامان ذهن به همراه مشاوران خوب و شایسته و مشاور طلاق خود آمادگی ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای به شما زوج های جوان را دارد.